Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Syv kompositioner. Seks sign. og to dateret.Tusch og blyant på papir. Bladstørrelse fra 24×16–32×24. Uindrammet. (7)
Mindre folder og håndteringsmærker. Papiret er let gulnet.
576 |