12008/44
Anne Margrethe Grosell (f. Frederiksberg 1909)
Sommerlandskab med stråtækt hus. Sign. AM Grosell. Olie på lærred. 50×60. Rammemål 69×80.
Rammen har nogle afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag