2032/​84

Kinesisk bojan af porcelæn, dekoreret i farver med pagoder i bjerglandskab samt digt, på stand af træ. 20. årh. H. ekskl. stand 32.

Afslag ved halsrand. Uregelmæssighed samt afslag ved nederste kant. Mindre overfladeridser. Stand tidligere mørkbejdset.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK