2448/​220

Dansk rokoko dragkiste af guldstafferet nøddetræ, front med fire svungne ligeknækkede skuffer. Delvis 18. årh.s midte. H. 98. B. 124. D. 64.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Kommoden er hårdt restaureret og flere dele udskiftet.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

989296 2.000 DKK