1327/1716
Tallerken af porcelæn, dekoreret i farver og guld med portræt af ung kvinde med løsthængende hår. Sign. Belvira? På bagsiden betegnet Gioventu, déposé. Wien. 19. årh.s slutning. Diam. 24.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Varia, 4. juli 2013
Vurdering
Hammerslag