1947/45
Trompetformet vase af glas med montering af forgyldt bronze, støbt med ornamentik, hanke i form af svaner. Empireform, 19. årh.s slutning. H. 47 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag