Erró (Gudmundur Gudmundsson) (f. Olafsvick 1932)
“R.E.R.” Fra “Serie Mille et Une Nuit”. Sign. på bagsiden G. Erró 1980. Olie på lærred. 94×106.
Litteratur: Fernand Hazan: “Erró - 1974–1986”, Bergamo, 1986 nr. 437.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020