2104/768
Arne Hovmand-Olsen, tilskrevet (f. 1919, d. 1989)
Stol med stel af teak, sæde og ryg med sort skai. 1960erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag