12043/17
Fransk vægur med stråleformet kasse af bronzeret træ, urskive med arabertal. 20. årh.s begyndelse. H. 32. B. 45.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag