1927/767
Dansk design
Standerlampe med stel af messing og massiv eg, monteret med tre svungne lysarme. 1950'erne. H. 166.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt