2148/992
Dansk møbeldesign
Fritstående skrivebord med stel af eg og teak, front med seks skuffer, bagside med tre rum, greb af messing. 1950erne. H. 74. L. 155. B. 75.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte mindre finérskader.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag