Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Sejlskibe ud for klippekyst. Sign. Chr. Blache 1871. Olie på papir monteret på lærred. 31×52.
Behov for let overfladerensning. Mindre skade/revne på papir.