861/1041
Manuel Marín (f. Cieza, Murcia 1942, d. 2007)
Uden titel. Stemplet M. Marín. Hængende mobile i bemalet jern. H. ca. 60. B. ca. 115. D. ca. 80. Unika.
Proveniens: Monika Rabassa, kunstnerens enke.
Moderne malerier & grafik, 2. december 2015
Vurdering
Hammerslag