2006/277
Bøhmisk kandisskrin af blåt glas med hvidt overfang, dekoreret med blomster. Ca. 1900. H. 11 cm. L. 13 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, afslag på et hjørne af låg samt mindre afslag indvendigt ved montering.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag