2006/​277

Bøhmisk kandisskrin af blåt glas med hvidt overfang, dekoreret med blomster. Ca. 1900. H. 11 cm. L. 13 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, afslag på et hjørne af låg samt mindre afslag indvendigt ved montering.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK