Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Uden titel. Sign. Mogens Andersen 62 samt sign. på bagsiden Mogens Andersen med årstal. Olie på lærred. 162×130.
Udstillet: Efterårsudstillingen, København, 1966.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020