Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
Udstillingsplakat fra Musée National Message Biblique i Nice samt Japan, 1975. Tryksign. Marc Chagall. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 77×51.
Litteratur: Sorlier s. 142.
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 16. januar 2018
30 bud