Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Et fornemt ægtepar samt to fiskere trækker en jolle fri af isen. Sign. Paul Fischer. Vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 17×24,5.
Mindre pletter samt afskalninger. Undersøgt i rammen.
859692 |