2431/​8062

Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)

Slaget ved Helgoland i 1864. Sign. Carl Locher 1904. Vandfarve, blyant og gouache på papir monteret i passepartout. Lysmål 16,5×28,5.

Let gulnet. Undersøgt i rammen.

I Lyngby
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

30 bud

896567 4.600 DKK
805348 4.400 DKK
896567 4.200 DKK
805348 (Autobud) 4.000 DKK
896567 4.000 DKK
805348 (Autobud) 3.800 DKK
896567 3.600 DKK
805348 3.400 DKK
896567 3.200 DKK
836668 (Autobud) 3.000 DKK
896567 2.900 DKK
836668 (Autobud) 2.800 DKK
896567 2.700 DKK
836668 (Autobud) 2.600 DKK
896567 2.500 DKK
836668 (Autobud) 2.400 DKK
896567 2.300 DKK
836668 (Autobud) 2.200 DKK
896567 2.100 DKK
836668 (Autobud) 2.000 DKK
896567 1.950 DKK
836668 (Autobud) 1.900 DKK
896567 1.850 DKK
836668 (Autobud) 1.800 DKK
896567 1.750 DKK
836668 (Autobud) 1.700 DKK
896567 1.650 DKK
836668 1.600 DKK
218126 1.550 DKK
836668 1.500 DKK