Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Slaget ved Helgoland i 1864. Sign. Carl Locher 1904. Vandfarve, blyant og gouache på papir monteret i passepartout. Lysmål 16,5×28,5.
Let gulnet. Undersøgt i rammen.
30 bud
896567 | ||
805348 | ||
896567 | ||
805348 (Autobud) | ||
896567 | ||
805348 (Autobud) | ||
896567 | ||
805348 | ||
896567 | ||
836668 (Autobud) | ||
896567 | ||
836668 (Autobud) | ||
896567 | ||
836668 (Autobud) | ||
896567 | ||
836668 (Autobud) | ||
896567 | ||
836668 (Autobud) | ||
896567 | ||
836668 (Autobud) | ||
896567 | ||
836668 (Autobud) | ||
896567 | ||
836668 (Autobud) | ||
896567 | ||
836668 (Autobud) | ||
896567 | ||
836668 | ||
218126 | ||
836668 |