899/​22

Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)

Aftenstemning i København med udsigt fra pladsen ved Marmorkirken mod Bernstorffs palæ ved Bredgade. Sign. Paul Fischer. Olie på træ. 20×25.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier og tegninger, 1. december 2020

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

55.000 DKK