Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Aftenstemning i København med udsigt fra pladsen ved Marmorkirken mod Bernstorffs palæ ved Bredgade. Sign. Paul Fischer. Olie på træ. 20×25.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 1. december 2020