2116/217
Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse
Portræt af en kappeklædt herre. Sign. H. H. Paris 1917. Bly på papir monteret på malepap. Lysmål 19,5×17.
Papiret er lidt gulnet. Enkelte misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag