2447/​3

Superelliptisk fad af sterlingsølv, profileret fane. Stemplet SvT. Vægt 886 gr. L. 31,5 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

14 bud

866795 6.500 DKK
941081 (Autobud) 6.000 DKK
804586 6.000 DKK
941081 4.800 DKK
35040 4.600 DKK
284748 4.400 DKK
1083952 4.200 DKK
1049416 4.000 DKK
891280 (Autobud) 3.800 DKK
1049416 3.800 DKK
891280 3.600 DKK
1164988 (Autobud) 3.400 DKK
891280 3.200 DKK
1164988 1.500 DKK