2049/853
Dansk design
“Silva”. Bordlampe med fod og top af palisander, stamme og skærm af aluminium. Udført hos Lyfa. 1970erne. H. 34.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt