900/7
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
En ung italienerinde spinder uld på en balkon i Taormina. Sign. P. Mønsted Taormina 1885. Olie på lærred. 44×30.
Malerier, møbler, tæpper, kunsthåndværk og bøger, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag