Foto endnu ikke klar
893/103
Ubekendt maler, 17. årh.
Portræt af en adelsmand iført rustning og hermelinkåbe. Usigneret. Olie på lærred. 110×96.
Proveniens: Winkel & Magnussen 342, 1947 nr. 51a.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag