12141/78
En samling asiatisk, herunder Tibetanske bronzer og metal, en vajra, bæltevedhæng, æsker, figur, del til en opiumspibe mv. 19–20. årh. Bakken måler 50×37 cm. (28)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Enkelte dele med mangler.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud