12141/​78

En samling asiatisk, herunder Tibetanske bronzer og metal, en vajra, bæltevedhæng, æsker, figur, del til en opiumspibe mv. 19–20. årh. Bakken måler 50×37 cm. (28)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Enkelte dele med mangler.

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.750 DKK

10 bud

(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.450 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK