2014/100
Frans Schwartz (f. København 1850, d. sst. 1917)
Kvindelig nøgenmodel. Sign. monogram. Olie på lærred. 49,5×37.
Talrige krakeleringer og afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag