1946/​215
Samling juleskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. A. Michelsen. (18)

Be­skriv­el­se

Bestående af: 1966, 1968–1984

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Sølv ▸ Ældre sølv

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

4.200 kr.

22 bud

4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
3.800 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.700 kr.
(Autobud) 2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.900 kr.
1.850 kr.
(Autobud) 1.800 kr.
1.750 kr.
(Autobud) 1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.