1716/228
Emma Sparre (f. Grycksbo 1851, d. Rättvik 1913)
“Ung Änka”. Sign. E. Sparre 1885. Olie på lærred. 126×87.
Krakeleringer og retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 17. april 2017
Vurdering
Hammerslag