2107/11
Stort Bijar tæppe, Persien. Klassisk kantet medaljon design. Flot uld- og knyttekvalitet. 21. årh. 394×299.
Iflg. sækger skulle der være et brændemærke (5×5 cm) vi har dog ikke været i stand til at finde det. Almindelig brug.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. februar 2021
Vurdering
Hammerslag