2107/​11

Stort Bijar tæppe, Persien. Klassisk kantet medaljon design. Flot uld- og knyttekvalitet. 21. årh. 394×299.

Iflg. sækger skulle der være et brændemærke (5×5 cm) vi har dog ikke været i stand til at finde det. Almindelig brug.

Ældre malerier, møbler og varia, 15. februar 2021

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
9.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK