Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Udsigt fra en kyst en sommerdag. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 27×41.
Proveniens: Kunstnerens dødsboauktion 1936 nr. 94. Bruun Rasmussen auktion 447, 1983 nr. 76.
Afskalninger og mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021