872/895
Mehmed Melih Devrim Nejad (f. Istanbul 1923, d. Nowy Sacz, Polen 1995)
“Formes Chinois”. Sign. Néjad Paris 62 samt på bagsiden med titel og årstal. Olie på lærred. 60×72.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017
Vurdering
Hammerslag