12005/27
Et sæt på ni nyrokoko stole af mahogni med cabriole ben. Sæder med gros point broderi. 19. årh.s midte. H. 97, sædehøjde 51. (9)
Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 30. januar 2020
Vurdering
Hammerslag