1925/100
Herman Vedel (f. København 1875, d. sst. 1948)
Tre kvinder ved et bord iagttager en ravn. Sign. H. V. Olie på lærred. 87×73.
Mindre krakeleringer og enkelte små afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 17. juni 2019
Vurdering
Hammerslag