1820/159
Stor prismelysekrone med stel af messing og arme til 18 lys. Régenceform, 20. årh.s første halvdel. Elektrisk. H. 140. Diam. 100.
Alders- og brugstegn. Visse prismer mangler. Bemærk venligst: Bruun Rasmussen garanterer ikke for den elektriske installations fremtidige funktionsduelighed.
Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018
Vurdering
Hammerslag