2045/991
F. Hingelberg m.fl.
To flaskebakker af sterlingsølv samt ovalt saltkar af sterlingsølv med blå emalje, stående på tre fødder. Udhørt hos F. Hingelberg og Carl F. Christiansen. Samlet vægt ca. 372 gr. Flaskebakker Diam. 12,5. Saltkar H. 3. L. 11,5. (3)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||