2045/​991

F. Hingelberg m.fl.

To flaskebakker af sterlingsølv samt ovalt saltkar af sterlingsølv med blå emalje, stående på tre fødder. Udhørt hos F. Hingelberg og Carl F. Christiansen. Samlet vægt ca. 372 gr. Flaskebakker Diam. 12,5. Saltkar H. 3. L. 11,5. (3)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 3. november 2020

Kategori
Vur­dering

1.500 kr.

Solgt

Hammerslag

1.500 kr.  

11 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 1.500 kr.
1.450 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.
950 kr.
(Autobud) 900 kr.
900 kr.
(Autobud) 850 kr.
800 kr.
750 kr.