2022/705
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
To kompositioner. Begge sign. E.J. samt nummererede. Litografier i farver. Lysmål 58×50 og 49×59. (2)
Original stand. Let gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag