Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“Le matin”. Sign. Corneille 59 samt sign. på bagsiden Corneille med titel og årstal. Olie på lærred. 38×46.
Proveniens: Kunsthallen Kunstauktioner, auktion 375, København, 1989, kat. nr. 10, gengivet i kataloget side 13.
Malerier og skulpturer, 8. juni 2021