12103/174
Ubekendt maler, 20. årh.
Vandmølle i landskab. Sign. D.E. 1901. Akvarel på papir. Lysmål 29×19. Rammemål 41×30. Indrammet.
Papiret er gulnet.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag