2004/836
Ivan Weiss (f. 1946)
Vase og skål af stentøj dekoreret med sung og grå, stribet glasur. Sign. monogram. Kgl. P. 22721 og 22563. H. 21 og H. 10,5. L./B. 20. (2)
Enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud