1739/​976

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

Et par pendler med hhv. sort- og hvidlakerede skærme af metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 50. (2)

Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 26. september 2017

Kategori
Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Solgt

Hammerslag

950 DKK  

5 bud

Tidspunkt Byder Bud
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK