1341/1642
Fire små kinesiske vaser, dekorerede i farver med henholdsvis blomster og figurer. 20. årh. H. 15–19,5 cm (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. To af vaserne med større hak ved rand og fod.
Varia, 10. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
10 bud