1217/131
Hans Brasen, kopi efter, 20. årh.
Strandparti med to børn der betragter solnedgangen. Utydelig signatur. Olie på lærred. 68×97,5.
Behov for rensning. Talrige krakeleringer.
Ældre malerier og antikviteter, 23. april 2012
Vurdering
Hammerslag