2023/196
Hans Friis (f. Hobro 1839, d. Orenæs 1892)
Parti fra en skovsø. Sign. H. F. Olie på lærred. 40×64.
Retoucheringer. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag