1921/​1644

Bøhmisk visitkortskål på fodstykke af sølv samt to minde skåle med sølvmonteringer. 19. årh.s slutning. H. 10–18 cm. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene lille skål med reparation på glas. Positiv sølvtest.

Varia, 23. maj 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK