1921/1644
Bøhmisk visitkortskål på fodstykke af sølv samt to minde skåle med sølvmonteringer. 19. årh.s slutning. H. 10–18 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene lille skål med reparation på glas. Positiv sølvtest.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag