2140/357
Doctor's lady. Figur af udskåret elfenben, på stand af møkbejdset træ. 20. årh.s midte. H. inkl. stand 6. L. 17.
CITES-certifikat gyldigt inden for EU medfølger.
Større afslag figurens underlag.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud