2119/​315

To kinesiske broderier, broderet med henholdsvis langlivstegn og design 47×16 cm, samt fugle- og figursceneri, broderet felt 48×9 cm. 20. årh.s første årtier. (2)

Proveniens: Danmarks ambassadør til Kina Lars Tilitse, 1920erne.

Aldersrelaterede spor.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

1.650 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK