2119/315
To kinesiske broderier, broderet med henholdsvis langlivstegn og design 47×16 cm, samt fugle- og figursceneri, broderet felt 48×9 cm. 20. årh.s første årtier. (2)
Proveniens: Danmarks ambassadør til Kina Lars Tilitse, 1920erne.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag