2449/795
Harald Nielsen (f. Baarse 1892, d. 1977)
Baccarat (, Established 1764)
“Pyramide”. Et par Karafler af krystalglas, forsynet med prop med montering af sterlingsølv. Georg Jensen efter 1945. Dessin 206. H. 28. (2)
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker. Indvendigt med nogle brugsspor.
Vurdering