2050/287
Kinesisk famille noire vase af porcelæn, firsidet, malet med fugle, blomster og design. I bunden Qianlong seglmærke i underglasur blå, men 20. årh. H. 56 cm.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag