1546/1648
Lille fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende jæger med hund. 19. årh.s anden halvdel. Skive sign. Mazillier á Verdon. H. 33. B. 26. D. 10.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul medfølger.
Varia, 12. november 2015
Vurdering
Hammerslag
20 bud