2115/64
Chr. Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Imarine med inspektionsskibet Fylla. Sign. Chr. Benjamin Olsen. Olie på lærred. 37×57.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud